RTL Z

Leaseverdriet: aanbieders van aandelenlease moeten schade vergoeden

    
Leaseverdriet: aanbieders van aandelenlease moeten schade vergoeden
Leaseverdriet: aanbieders van aandelenlease moeten schade vergoeden
( LAATSTE UPDATE: Mon, 23 Feb 2004 17:09:13 GMT )
Gedupeerden van aandelenlease kunnen rekenen op een schadevergoeding. De aanbieders van de produkten hebben niet voldoende gekeken of de kopers de financiële risico's wel konden dragen.
Uitleg uitspraak klachtencommissie aandelenlease

Klachteninstituut

Dat blijkt uit uitspraken die het klachteninstituut voor de effectenhandel DSI donderdag heeft gepubliceerd. De klachtencommissie keek naar tien vergelijkbare zaken en concludeerde in veruit de meeste gevallen dat de beleggers het overgrote deel van hun schuld niet terug hoeven te betalen. Deze uitspraken zijn bindend.

Schikking met beleggers

De conclusies van DSI zijn belangrijk, omdat een geschillencommissie die zoekt naar een oplossing voor de problemen met aandelenlease, de uitspraken zal gebruiken. Een commissie onder aanvoering van oud-ombudsman M. Oosting probeert mede aan de hand van de DSI-uitspraken een schikking te treffen tussen de beleggers in aandelenlease en de aanbieders van deze producten.

Grote schulden

Beleggers die in aandelenlease zijn gestapt, kijken in veel gevallen tegen een schuld aan. Ze zijn met geleend geld de beursvloer opgegaan, vaak midden in de aandelenhype. Door de koersdalingen van de afgelopen jaren kunnen de beleggers hun lening niet terugbetalen. De DSI heeft ook geconcludeerd dat de reclames voor de beleggingen van Legiolease niet misleidend waren. Eerder velde de beurstoezichthouder AFM een hard oordeel over sommige reclames voor de omstreden beleggingen.

Dexia

Dexia Bank voert al geruime tijd een miljardenstrijd met beleggers die in aandelenlease zijn gestapt. Veel beleggers zijn geschrokken van de schuld die ze hebben opgebouwd en betichten de bank van misleiding. Met diverse verenigingen en stichtingen zetten de gedupeerden rechtszaken op touw, waarin ze hun geld terugeisen. De geschillencommissie van Oosting moet een compromis zoeken om te voorkomen dat banken en beleggers jarenlang in een juridisch gevecht verzeild raken.

Lees ook:

Dossier Aandelenlease

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's