RTL Z

Warm weer en Atkins-dieet zetten afzet CSM in de min

    
( LAATSTE UPDATE: Fri, 20 Feb 2004 15:22:51 GMT )
CSM, fabrikant van snoep, suiker en bakkerij-ingrediënten, heeft in 2003 bijna 10% minder winst behaald dan in 2002.
Afzet en resultaat van CSM lager

De nettowinst voor afschrijving goodwill bedroeg 177,5 miljoen euro, ten opzichte van 195,6 miljoen euro in 2002. De onderneming kondigde in augustus vorig jaar al aan dat de winst lager zou uitvallen. Ook het bedrijfsresultaat nam af tot 253 miljoen euro. De omzet steeg daarentegen wel naar 3,5 miljard euro.

Dollar

De omzet van CSM steeg daarentegen wel en kwam vorig jaar uit op 3,48 miljard euro tegen 3,42 miljard in 2002. De omzet en het resultaat zijn "aanzienlijk negatief beïnvloed" door de sterke daling van de dollar. Zonder dollar-effect zou volgens CSM de omzet 8% gestegen zijn en de de winst voor afschrijving goodwill 4,4%.

Hype

Vanwege het warme zomerweer in 2003 verkocht CSM minder snoep. Europese divisie bakkerij-ingrediënten had met name last van de tegenvallende economie. In Amerika is het Atkins-dieet momenteel een hype, hoewel het bij de naamgever van het dieet minder succesvol was. Atkins leed aan overgewicht en had het zwaar aan zijn hart. In zijn dieet mogen geen koolhydraten gegeten worden, waardoor CSM uiteindelijk ook minder bakkerijproducten kan afzetten.

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's