RTL Z

Experts aandelenlease: echtgenoot moest tekenen voor beleggingslening

    
( LAATSTE UPDATE: Thu, 15 Jul 2004 12:33:12 GMT )
De leaseverlies-gedupeerden hebben harde klappen moeten incasseren, maar sommigen hebben dankzij twee experts in het burgerlijk recht weer wat moet gekregen

16.000 zaken

De twee rechts-experts concluderen dat de beleggers de contracten voor aandelenlease ook door hun echtgenoten hadden moeten laten tekenen. Deze conclusie betekent een oppepper voor een grote groep beleggers die momenteel wacht op een uitspraak van de rechter over deze kwestie. Ruim 16.000 beleggers willen via de kantonrechter hun contract voor aandelenlease laten vernietigen, omdat hun echtgenoten hier geen handtekening onder hebben gezet. De rechter zal naar verwachting 28 juli uitspraak doen in deze zaak.

Hoge Raad en hoogleraar

H. Roelvink, voormalige vice-president van de Hoge Raad, en emeritus hoogleraar burgerlijk recht C. Brunner meldden hun bevindingen in het eindrapport van de commissie-Oosting. Een commissie onder leiding van M. Oosting heeft de afgelopen maanden een compromis gezocht in de hoogoplopende ruzie over aandelenlease. ,,Het rapport is nu openbaar, dus ook voor de rechter'', zei commissievoorzitter Oosting woensdag bij de presentatie van zijn rapport. De Stichting Eegalease, waarin de echtgenoten van beleggers zich hebben verenigd, noemde de conclusies van de twee experts een ,,enorme opsteker''.

Lees ook:

Dossier Aandelenlease

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's