Schuldsanering? Een goed plan?
Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaat bekijken of het een deel van zijn reserves voor schuldsanering kan gaan gebruiken. In april komt het bestuur van het IMF met een voorstel. 85 procent van de landen moet overigens bij dit soort belangrijke IMF-besluiten instemmen. Nederland is geen voorstander van het aanspreken van de goudreserves van het IMF. Minister Zalm van Financiën vergeleek deze optie vorig jaar met de ,,verkoop van tafelzilver voor goede doelen''. Amerika is sceptisch.
Goudmarkt
Op de goudmarkt in Londen daalde de prijs dit weekeinde cab 417 dollar naar 413,50 dollar per ounce (31,1 gram), het laagste niveau sinds 14 oktober vorig jaar. Maandag herstelde de prijs zich enigzins. Het IMF beschikt over 3,22 ton goudreserves. Die staan voor veel minder geld in de boeken dan de huidige marktprijs. Door het goud te verkopen of op te waarderen zou geld kunnen vrijkomen voor schuldsanering. Hulporganisaties dringen er al langer op aan om de goudreserves van het IMF aan te wenden om arme landen te helpen. De arme landen hebben gezamenlijk 11 miljard dollar schuld aan het IMF.
Goudprijs omhoog?
Door de aankondiging van de verkoop van goud, daalt de prijs. Een beter idee voor de arme landen zou kunnen zijn om te proberen de goudprijs op te krikken. Veel van het goud wordt juist in de armere landen van de wereld gevonden, ondermeer de sub-sahara en Zuid-Afrika,.
