De betrouwbaarheid van Harry Mens, vastgoedondernemer en televisiepresentator, is in twijfel getrokken door de Autoriteit Financiële Markten (AFM). In 2003 werd een plan van Mens om publiek geld op te halen voor een vastgoedbelegging doorkruist door de toezichthouder.
'AFM twijfelt aan betrouwbaarheid Harry Mens'
Onbeschoft
Mens had in de wandelgangen opgevangen dat hij niet door de strenge ‘betrouwbaarheidstoetsing’ zou komen, bevestigde de makelaar uit Lisse aan het Het Financieele Dagblad. Daarop besloot Mens het officiële oordeel van de AFM niet af te wachten en trok zijn aanvraag in. ,,Het is onbeschofte argwaan van de AFM. Ik doe keurig zaken'', aldus de vastgoedondernemer. Hij noemt de zaak een kwajongensstreek van de AFM. ,,Ze hebben informatie dat vertrouwelijk is uit laten lekken.''
Touwtrekken
Na een halfjaar touwtrekken besloot Mens zich terug te trekken als aanbieder van beleggingsconstructies voor particulieren in commercieel vastgoed. Sleutelfiguren van beleggingsinstellingen worden, voordat ze bij beleggers geld mogen ophalen, gescreend. De reden voor de twijfels over zijn betrouwbaarheid zijn Mens niet duidelijk. Mens brengt de handelwijze van de AFM in verband met kritiek die hij in het verleden op de toezichthouder heeft geuit.