Veel belangstelling
De Duisenberg-regeling werd vorig jaar juni bereikt en heeft betrekking op 350.000 contracten. Omdat de rechtbank flink wat toeloop verwacht, welke niet allemaal in de rechtbank passen. Daarom is een speciaal zaaltje ingericht voor enkele honderden belangstellenden.
Pro en contra
Vandaag komen de beleggers aan het woord die akkoord zijn gegaan met de Duisenberg-regeling. Ongeveer driekwart van alle aandelenlease-beleggers heeft ingestemd met de regeling. Enkele duizenden beleggers niet. Zij mogen woensdag hun zegje doen in de rechtbank. Deze groep vindt het compromis dat wijlen Duisenberg vorig jaar bereikte te mager.Bovendien vinden zij het niet goed dat de regeling algemeen bindend wordt verklaard, waardoor het akkoord min of meer standaard wordt. Beleggers kunnen dan nog wel individueel protest aantekenen, maar de protesterende groep vreest dat veel 'slapende beleggers' hier de dupe van worden.
Rente
De Duisenberg-regeling houdt kortweg in dat klanten die een schuld hebben overgehouden aan hun beleggingsavontuur twee derde van dat bedrag gecompenseerd krijgen. Criticasters van de regeling wijzen er op dat de rente die sindsdien is betaald, niet is meegenomen in het akkoord. Dit kan soms gaan om duizenden euro's.
Verslag RTL Z
Verslaggever Michiel Bosgra is aanwezig bij de rechtszaak. Bekijk zijn voorbeschouwing:
Rechtbank behandelt opnieuw zaak Dexia-beleggers
Lees ook:
Klant Dexia mag beleggingscontract openbrekenLeaseleed: Belg krijgt meer dan Nederlander
Leaseverdriet: oproep tot verwerping Duisenberg-regeling
Dossier Aandelenlease
Doe mee aan de RTL Z KENNISQUIZ:
Tien vragen over het nieuws van de afgelopen week
©RTLZ.nl
