RTL Z

Klant betaalt liever bij caissičre dan bij zelfscanner

    
Klant betaalt liever bij caissičre dan bij zelfscanner
Klant betaalt liever bij caissičre dan bij zelfscanner
( LAATSTE UPDATE: Mon, 29 May 2006 14:02:24 GMT )
De meeste supermarktklanten hebben geen behoefte aan zelfscan-kassa's of hypermarkten aan de rand van de stad. Dat blijkt uit een enquete van Ernst & Young.

Zelfscannen

Daarin geeft 60% aan het liefst af te rekenen bij een caissičre. De wens van de 500 ondervraagden druist in op de ontwikkelingen in de supermarktbranche; steeds vaker openen zij gigantische supermarkten aan de stad waar ook non-food-artikelen te koop zijn. Afrekenen gebeurt dan bij een zelfscan-kassa.

Hypermarkt

61% van de ondervraagden geeft aan liever niet naar deze zogeheten hypermarkt te gaan. De afstand is te ver en de sfeer te onpersoonlijk, zo geven zij als redenen aan. Opvallend is dat klanten van discounters wčl voordelen zien in de onpersoonlijke benadering.

Speciaalzaak

Overigens geeft eenderde van de ondervraagden aan meer de speciaalzaak te bezoeken als het financieel beter gaat.

Lees ook:

Albert Heijn doet proef met zelfscannen
Dossier: Prijzenoorlog in de supermarkten

Doe mee aan de RTL Z KENNISQUIZ:

Tien vragen over het nieuws van de afgelopen week

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's