Bestuurders van niet-beursgenoteerde bedrijven kregen gemiddeld een loonstijging van 3%. Volgens het onderzoek is Heineken-topman Thony Ruys het best beloond met een salaris van 6,4 miljoen euro. Daarna volgt Donald Shepard van Aegon (4,3 miljoen euro, +21%). Shell-topman Jeroen van der Veer maakte de grootste salarissprong: 30% tot 3,8 miljoen.
2004 meer stijging
De gemiddelde stijging van 10% is overigens lager dan in 2004, toen de salarissen gemiddeld met 13% toenamen. Bert Heemskerk, voorzitter van de Rabobank, was in 2005 de best-verdiende bestuurder van een niet-beursgenoteerd bedrijf. Hij verdiende 1,3 miljoen euro.
Bestuursvoorzitter.nl
De website bestuursvoorzitter.nl van de VEB berekent ook elk jaar de salarissen van bestuurders van beursgenoteerde bedrijven. Volgens die ranglijst was Jan Bennink van Numico de meest verdiende topman. Hij kreeg bijna 11 miljoen euro in salaris, opties, aandelen en pensioenvoorzieningen. Daarna volgen Jeroen van der Veer (7,5 miljoen), Thony Ruys (6,8 miljoen), Crispin Davis (Reed Elsevier, 5,1 miljoen) en Donald Shepard (4,9 miljoen).
Lees ook:
Numico topman Bennink kreeg 8,5 miljoen in 2005TomTom-bestuurder casht 70 miljoen euro
Topman Moberg van Ahold verdient minder
Heineken miljoenen meer kwijt aan bestuurders
Dossier bonussen en graaiende topmannen
Meld u aan voor de RTL Z Nieuwsbrief:
Elke werkdag rond 13:00 uur vers in uw mailbox
©RTLZ.nl
