Huismerk
Het huismerk won de laatste jaren al flink wat marktaandeel, maar vergeleken met omringende landen ligt de verkoop nog achter. Consumenten vinden steeds minder dat het A-merk automatisch kwaliteit betekent. Het etiket wordt steeds beter bestudeerd op de (gezonde) ingrediënten.
Goedkoper
Bijkomend voordeel is natuurlijk dat het huismerk doorgaans goedkoper is dan een A-merk. Al is dat voor de consument niet meer een doorslaggevende factor; gezondheid staat voorop, aldus Ernst & Young.
Samenwerkingen
Ernst & Young verwacht de komende jaren ook dat veel producenten samen artikelen gaan uitbrengen zoals de populaire Senseo van Douwe Egberts samen met Philips. En als de economie rond 2010 weer wat stagneert, steekt een oude bekende de kop op: de prijzenoorlog keert dan in volle hevigheid terug.
Lees ook:
Albert Heijn komt met eigen cholesterol-productenSpongebob populair in supermarkt
Klant betaalt liever bij caissičre dan bij zelfscanner
'Supers verdienen 50 miljoen extra aan oranjegekte'
Dossier: Prijzenoorlog in de supermarkten
Meld u aan voor de RTL Z Nieuwsbrief:
Elke werkdag rond 13:00 uur vers in uw mailbox
©RTLZ.nl
