RTL Z

Apple moet mogelijk winstcijfers herzien

    
Apple moet mogelijk winstcijfers herzien
Apple moet mogelijk winstcijfers herzien
( LAATSTE UPDATE: Fri, 04 Aug 2006 12:27:02 GMT )
De Amerikaanse computerfabrikant Apple overweegt zijn winstcijfers over de afgelopen vier jaar te herzien. Dat is het gevolg rondom het schandaal met optieregelingen dat in juni naar buitenkwam.
Beursupdate Willem vrijdag 12:00 uur (Opties Apple)

Verduistering

In juni bleek dat ongeveer tachtig Amerikaanse bedrijven zich schuldig zouden hebben gemaakt aan verduistering bij optieregelingen. Door gesjoemel met de opties zouden die lucratiever zijn geworden voor hun bestuurders. Apple is één van de bedrijven die prominent in het vizier staat van de autoriteiten.

Onregelmatigheden

Apple meldde donderdag nabeurs dat door de onregelmatigheden twijfels zijn ontstaan over financiële gegevens die het concern heeft gepubliceerd. Volgens Apple gaat de zaak terug tot 29 september 2002. Apple hoopt het onderzoek zo snel mogelijk te hebben afgerond.

4 miljard winst

Het onderzoek naar Apple richtte zich overigens vooral op bestuursvoorzitter Steve Jobs. Zijn optieregeling is inmiddels teruggedraaid. Apple is vooral bekend van de Macintosh computer en zijn kaskraker iPod. In de afgelopen vier jaar boekte Apple een winst van zo'n 4 miljard dollar.

Lees ook:

Amerikaanse bestuurders frauderen met opties
Apple strikt autofabrikanten voor iPod-aansluiting
iPod blijft winstmaker voor Apple

Meld u aan voor de RTL Z Nieuwsbrief:

Elke werkdag rond 13:00 uur vers in uw mailbox

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's