Dwangsom
Als de zoekmachine niet tijdig aan de eisen voldoet, krijgt het bedrijf elke dag een boete opgelegd van 23.000 dollar, zo werd gisteren bekend. Volgens een rechtbank in Sao Paulo heeft Google tot dusver onvoldoende gedaan om onderzoekers te helpen met het opsporen van criminelen die gebruik maken van Google.
Netwerken
De Braziliaanse overheid wil dat het Amerikaanse internetbedrijf de internetgegevens afdraagt om zo geweld, racisme, pornografie en kindermisbruik tegen te gaan. De zaak spitst zich vooral toe op Orkut, een Google-dienst die mensen in staat stelt contacten aan te gaan en netwerken te onderhouden. Op websites van sommige Orkut-gebruikers wordt geweld verheerlijkt door bendes en neonazi's en is kinderporno te vinden, aldus de autoriteiten. Google beloofde in mei deze sites uit de lucht te halen en gebruikersinformatie aan de autoriteiten over te dragen. Deze informatie is opgeslagen op servers in de Verenigde Staten en Groot-Brittannië.
Privacy
Ook de Amerikaanse overheid eist van Google informatie over het internetgedrag van zijn gebruikers voor een onderzoek naar internetporno. Google wilde hier niet aan meewerken omdat dit de privacy van zijn klanten zou schenden. Een rechtbank droeg Google eerder dit jaar op 50.000 webadressen te noemen, veel minder adressen dan waar de autoriteiten op hadden gehoopt.
Lees ook:
Boeken downloaden met GoogleTopman Google in bestuur Apple
Google in alliantie met MySpace
Dossier Google
