RTL Z

Nederland kampioen in deeltijdwerk

    
Nederland kampioen in deeltijdwerk
Nederland kampioen in deeltijdwerk
( LAATSTE UPDATE: Mon, 30 Oct 2006 13:32:25 GMT )
Nergens in Europa werken zoveel mensen in deeltijd als in Nederland. Vorig jaar had bijna de helft van de werkenden in Nederland een baan van minder dan 35 uur in de week, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Vrouwen

Dat blijkt uit vandaag gepubliceerde cijfers van het CBS. Op de tweede plaats kwam Noorwegen, waar dit aantal minder dan 30% bedroeg. Het Europese gemiddelde voor deeltijders lag op 18%. Vooral vrouwen werken in Nederland veel in deeltijd, vorig jaar had 75% van alle werkende vrouwen. Het Europees gemiddelde lag op 33%.

Arbeidsdeelname

Nederland doet het internationaal gezien niet slecht als het gaat om het aantal mensen met een betaalde baan. In 2005 werkte hier 73% van de 15- tot 64-jarigen. Het gemiddelde in de Europese Unie lag op 64%. Alleen IJsland, Denemarken en Noorwegen hebben in Europa een hogere arbeidsdeelname. De arbeidsdeelname in Nederland is vergelijkbaar met die van Zweden, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten.

Ranglijst

De arbeidsdeelname van Nederlandse mannen behoort met 80% tot de hoogste ter wereld. Van de vrouwen werkt 66%. Ook dat is relatief hoog, al neemt Nederland hiermee een wat lagere positie in op de internationale ranglijst.

Lees ook:

Aantal deeltijdbanen blijft stijgen
 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's