Controle
Daarmee ontstaat een nieuwe internationale reisorganisatie. Thomas Cook is eigendom van het Duitse detailhandelsbedrijf KarstadtQuelle. Dat concern krijgt een controlerend belang van 52% in de nieuwe reisorganisatie.
Afronden
De overige 48 % is voor de aandeelhouders van My Travel. De bedoeling is dat de fusie in juni van dit jaar zal worden afgerond.
Kostenbesparing
De samenvoeging zal jaarlijks een kostenbesparing opleveren van 75 miljoen pond (112 miljoen euro). Topman Thomas Middelhoff van KarstadtQuelle wordt voorzitter van het nieuwe bedrijf. Zijn plaatsvervanger wordt Michael Backet, die nu voorzitter is van My Travel.
Overweging
Thomas Cook heeft ook nog overwogen om een andere Britse concurrent, First Choice, in te lijven. Dat bedrijf was met verscheidene partijen in gesprek, ook met My Travel. Nu Thomas Cook en My Travel elkaar hebben gevonden, is een overeenkomst met First Choice niet meer aan de orde.
Lees ook:
Thomas Cook reorganiseert binnen twee jaarReisorganisatie Thomas Cooke maakt weer winst
