RTL Z

Philips-topman verdient 2,5 miljoen euro

    
( LAATSTE UPDATE: Mon, 19 Feb 2007 12:49:25 GMT )
De bestuursvoorzitter van Philips, Gerard Kleisterlee, verdiende vorig jaar 2,5 miljoen euro. Dat is ongeveer 500.000 euro meer dan zijn inkomen over 2005.
Philipstopman Kleisterlee mag blijven; verdiende 2,5 miljoen euro

Resultaten

Dat blijkt uit het vandaag gepubliceerde jaarverslag van het elektronicaconcern. Het inkomen, exclusief de toekenning van opties en aandelen, steeg vooral dankzij een hogere bonus. Zo ontvangt Kleisterlee 350.000 euro als beloning voor de verkoop van de halfgeleiderdivisie, die vorig jaar werd afgestoten. Ook op basis van de financiële resultaten van Philips heeft Kleisterlee een hogere bonus ontvangen.

Aanblijven

De raad van commissarissen liet vandaag weten zo tevreden te zijn over Kleisterlee dat hij nog vier jaar moet aanblijven als bestuursvoorzitter. Het huidige contract van de topman loopt volgend jaar af. Om het succes van de huidige strategie te waarborgen, moet Kleisterlee de leiding houden, vinden de commissarissen.

Instemmen

De aandeelhouders moeten formeel nog wel instemmen met de verlenging van het contract. Dat gebeurt eind maart.

Lees ook:

Philips geeft bestuurders speciale betaling na verkoop Semi
Philips wil Kleisterlee herbenoemen voor nieuwe periode
Dossier bonussen en graaiende topmannen
©RLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's