RTL Z

Fugro vaart wel bij grote vraag naar olie

    
Fugro vaart wel bij grote vraag naar olie
Fugro vaart wel bij grote vraag naar olie
Fri, 10 Aug 2007 15:57:46 +0200( LAATSTE UPDATE: Fri, 10 Aug 2007 15:57:46 GMT )
De zoektocht naar nieuwe oliebronnen was in het eerste halfjaar voor Fugro weer een lucratieve business.
Recordwinst voor oliespeurder Fugro

Boven verwachting

Over het eerste halfjaar van 2007 verdiende Fugro bijna 86 miljoen euro. Dat is een stijging van 59%. Het resultaat was boven de gemiddelde verwachting van door Reuters geraadpleegde analisten. Zij gingen in doorsnee uit van een winststijging tot 73 miljoen euro.

De omzet oversteeg met 826,3 miljoen euro ook de verwachting van de marktvorsers (797 miljoen euro).

Sterke vraag

De vraag van de energiesector naar geologisch onderzoek, vooral op zee, blijft zeer sterk, aldus Fugro. Om aan alle vraag te kunnen voldoen, heeft Fugro een aantal kleine overnames gedaan. Ook werden er drie extra schepen in gebruik genomen. Fugro investeert dit jaar 215 miljoen euro in uitbreiding. Het heeft naar eigen zeggen genoeg capaciteit om aan de vraag te voldoen. Eind juni had Fugro 38% meer orders in de boeken dan een jaar geleden.

Zonnige toekomst

Door de blijvende vraag naar olie, ziet Fugro de toekomst zonnig in. Over heel 2007 verwacht Fugro een nettowinst van 200 miljoen euro te boeken. Fugro boekt over het algemeen in het tweede halfjaar een hogere winst dan in de eerste zes maanden.

Lees ook:

Fugro ziet blijvend hoge prijzen olie en gas
Forse nettowinst voor Fugro
Fugro doet bodemonderzoek in New Orleans
Fugro krijgt orders uit China en Brazilië
Fugro verhoogt winstprognose voor 2006
Bodemonderzoeker Fugro koopt Duitse branchegenoot

©RTLZ.nl

Meld u aan voor de RTL Z Nieuwsbrief:

Elke werkdag rond 13:00 uur vers in uw mailbox

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's