Flink lager
Dat blijkt uit cijfers die het Amerikaanse onderzoeksinstituut Conference Board vandaag bekendgemaakt heeft. De index van het consumentenvertrouwen kwam uit op 99,8 in vergelijking met 105 in augustus. Het cijfer is flink lager dan de stand van 104 waar analisten in doorsnee op rekenden.
Huizenverkopen
Minder slecht ging het met de huizenverkopen in de VS. In augustus lag het aantal verkochte bestaande huizen licht boven de verwachting in de markt. Er werden weliswaar 4,3% minder bestaande woningen (5,5 miljoen) verkocht in augustus, maar analisten hadden een nog iets grotere daling verwacht (van 4,6%).
Nederland en Duitsland
Eerder vandaag bleek dat het consumentenvertrouwen in Nederland in september de grootste daling ooit gemeten vertoont. Ook uit Duitsland kwam slecht nieuws. Het Duitse producentenvertrouwen daalde in september meer dan in de markt was verwacht. De index bereikte het laagste niveau in 19 maanden.
©RTLZ.nl
