Dramatisch
"De macro-economische gevolgen kunnen dramatisch zijn. Door de kredietcrisis zijn banken minder bereid om leningen te vertrekken. Mogelijk zal het totale bedrag aan leningen dat uitstaat bij bedrijven en consumenten met 2.000 miljard dollar worden teruggebracht."
Consumptie
Dit alles impliceert dat consumenten ook minder te besteden zullen hebben. Particuliere consumptie is van groot belang voor de Amerikaanse economie, zodat het effect groot kan zijn.
Kredietcrisis
Hier bovenop komen nog eens de verliezen die voortvloeien uit de hypotheekcrisis. De econoom van Goldman Sachs waarschuwt dat deze kunnen oplopen tot 400 miljard dollar. Dit komt in de buurt van schattingen van andere partijen.
Recessie
De econoom waarschuwt dat een en ander kan leiden tot een aanzienlijke recessie, of in ieder geval een periode van matige groei.
©RTLZ.nl
