Voortvarend
Volgens Heemskerk heeft de Fed zeer voortvarend gereageerd. Het bankwezen heeft tot nu toe verliezen gepubliceerd en dat zorgt voor duidelijkheid. De markt hoopt dat over een aantal maanden, als de kredietcrisisis uitgeziekt is, de weg omhoog kan worden gevonden.
Kredietcrisis
In Europa heeft het bankwezen volgens Heemskerk te maken met hogere rentes. Hierdoor kan er minder krediet worden verleend aan het bedrijfsleven. Ondernemingen krijgen ook nog eens te maken met een hogere rente die ze moeten betalen, aldus Heemskerk.
Renteverlaging
Het zou dan ook helpen, aldus Heemskerk, wanneer de ECB de rente zou verlagen. Dat volgens hem alleen kunnen wanneer de inflatie zou dalen. Daar is nu enige hoop op, zo meent hij. De olieprijs daalt immers sterk en datzelfde geld voor andere grondstofenprijzen. Dat geeft volgens hem eigenlijk al aan dat de wereld verwacht dat de economie minder hard zal groeien. Tot nu toe was volgens Heemskerk de bewegingsvrijheid van de ECB beperkt, omdat dezevinflatiebestrijding als belangrijkste taak heeft.
Bekijk ook:
Dossier Hypotheek- en kredietcrisis
©RTLZ.nl
