RTL Z

Groot verlies Zwitserse UBS door kredietcrisis

    
Groot verlies Zwitserse UBS door kredietcrisis
Groot verlies Zwitserse UBS door kredietcrisis
Wed, 30 Jan 2008 11:37:12 +0100( LAATSTE UPDATE: Wed, 30 Jan 2008 12:37:12 GMT )
Ook in Zwitserland slaat de hypotheek- en kredietcrisis toe. UBS leed in het vierde kwartaal een verlies van omgerekeend bijna 8 miljard euro.
Kredietcrisis krijgt met UBS vaste voet op Europese bodem

Verlies

Het grote verlies wordt vooral veroorzaakt door afschrijving op hypotheekbeleggingen. Het verlies in het vierde kwartaal vaagt de winst over de eerste negen maanden weg. Geheel 2007 zal een verlies van 2,7 miljard euro opleveren. Dat is het eerste verlies voor de bank in vijf jaar.

Nieuwe afschrijvingen

UBS kwam vroegtijdig met de resultaten, in verband met nieuwe afschrijvingen ter waarde van bijna 2,7 miljard euro. UBS moest in december bekendmaken 6,8 miljard euro af te boeken als gevolg van de hypotheekcrisis. Dat kwam na een eerdere afboeking van 2,5 miljard euro.

Nieuw vermogen

Medio december moest UBS al zijn eigen vermogen versterken met 7,8 miljard euro.

Wellink

De grote afschrijving van UBS komt op een moment dat president-directeur Wellink van De Nederlandsche Bank op een hoorzitting van de Tweede Kamer gaat waarschuwen voor de ''grote problemen'' die de kredietcrisis voor Nederlandse banken kan opleveren.

Lees ook:

Kredietcrisis belemmert overname NIBC
Wellink: kredietcrisis wordt groot probleem
''Société Générale in diepe crisis''

Bekijk ook:

Dossier Hypotheek- en kredietcrisis

RTL Z blikt terug op de wereldwijde crisis op de beurzen

RTL Z maakt de balans op van de kredietcrisis

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's