RTL Z

Consumenten plotseling fors pessimistischer

    
Consumenten plotseling fors pessimistischer
Consumenten plotseling fors pessimistischer
Tue, 26 Feb 2008 12:51:20 +0100( LAATSTE UPDATE: Tue, 26 Feb 2008 13:51:20 GMT )
Het consumentenvertrouwen in Nederland is in februari flink gedaald. Daarmee zijn we weer beland op het niveau van 2006.
CBS: zorgelijk dat consumenten zo negatief gestemd zijn

Toekomst

De index voor het consumentenvertrouwen daalde in februari tot min 10 punten tegen een stand van min 4 punten in de eerste maand van dit jaar. Dat blijkt uit cijfers van Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Consumenten zijn zowel over de economie in de afgelopen twaalf maanden als over de ontwikkelingen in de komende twaalf maanden een stuk negatiever in februari.

Ernstig

Michiel Vergeer, hoofdeconoom van het CBS, vermoedt dat de sombere berichten over de aandelenmarkten de stemming van de consument hebben beïnvloed. ''Tussen begin januari en februari zijn de aandelenkoersen dramatisch gedaald. Daarnaast leidden Amerikaanse hypotheekproducten tot verliezen. In de VS is hierop scherp gereageerd met zware renteverlagingen. De consument gaat dan denken dat er iets ernstigs aan de hand is.''

2003

30% van de mensen zegt pessimistischer te zijn dan een maand eerder. Consumenten waren nie zo somber sinds medio 2003. Nu staat de economie er volgens Vergeer echter veel beter voor.

Producenten

Opmerkelijk is dat producenten het nog steeds zonnig inzien. Het producentenvertrouwen daalde in februari tot 8,5, tegen 9,5 in januari. Niettemin zijn ondernemers nog steeds optimistisch.

Bekijk ook:

Dossier Nederlandse economie

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's