2 miljard
Dit meldt de Belgische krant De Standaard. Met de verkoop zou Fortis 2 miljard euro ophalen. Ping An heeft al een belang van 4,2% in Fortis. Daarmee is het de grootste aandeelhouder.
Kredietcrisis
De investering van Ping An komt als geroepen. Na de overname van ABN Amro en forse afschrijvingen door de kredietcrisis heeft Fortis deze investering hard nodig om de kredietwaardigheid te versterken. Fortis wil geen commentaar geven.
Geheimzinnig
Afgelopen vrijdag, bij de publicatie van de cijfes over 2007, hintte Fortis al op versterking van het vermogen. De bankverzekeraar hulde zich hierover echter verder in geheimzinnigheid, hetgeen alleen maar vrij baan gaf aan speculaties.
Kapitaalinjectie
Vrijdag werd in de markt al gespeculeerd over een kapitaalinjecie van Ping An.
Santander
Gisteren ging het gerucht dat de Spaanse Santander 2 miljad euro in Fortis zou willen steken. Santander is, net als Ping An, geen onbekende van Fortis. Beide werkten, met RBS, samen om ABN Amro te kopen en op de splitsen. Zowel de speculaties van vrijdag, als die van gisteren stuwden de koers van Fortis.
Bekijk ook:
©RTLZ.nl
