Onorthodoxe actie van de Fed
''Vertrouwen banken onderling versterkt''
Bekijk ook het gehele gesprek met Gert-Jan Geels van Eureffect
Stap van Fed lost problemen niet op, maar geeft wel luchtOpluchtingsrally
Dat stelt Gert-Jan Geels, vermogensbeherder bij Eureffect, op RTL Z. De rally op aandelenbeurzen omschrijft Geels als een opluchtingsrally.
Creatief
De huidige maatregelen onderscheiden zich op een aantal punten van eerdere acties, die maar een kort effect hadden. Er is immers sprake van samenwerking tussen de belangrijkste centrale banken ter wereld. Bovendien is de omvang van het pakket maatregelen groter. Verder is er geen sprake van een rentestap. Geels omschrijft de stap van gisteren als heel creatief.
Vicueuze cirkel
Volgens Geels neemt de Fed een stukje van het risico over, waardoor een heel groot stuk van de spanning wordt weggenomen. Toch lost de actie de problemen niet op, aldus Geels. Het geeft wél lucht. Zonder de Fed-actiezouden we zijn terecht gekomen in een vicueuze cirkel, aldus Geels.
Bekijk ook het gehele gesprek met Gert-Jan Geels van Eureffect
Stap van Fed lost problemen niet op, maar geeft wel luchtZie ook:
''Actie ECB en Fed komt op een goed moment''Vlucht uit obligaties naar aandelen
Fed en ECB pompen meer geld in kredietmarkt
©RTLZ.nl
