Renteverlaging
Dat stelt Pimco, de grootste obligatiebelegger ter wereld. Pimco gaat er vanuit dat de Fed de rente verder omlaag zal brengen, tot 2% of zelfs 1,75%. Er is echter meer nodig dan deze renteverlagingen en liquiditeitsinjecties.
Overheidsgaranties
Volgens Pimco zal de Fed niet alleen hypothecaire leningen moeten accepteren als onderpand, maar de Fed zal ook zelf deze leningen moeten opkopen. Bovendien is het nodig dat de overheid met maatregelen komt om de huizenmarkt te laten herstellen. De overheid zal garanties moeten geven op geherfinancierde hyotheken waarvan de waarde van het onderpand is gedaald tot onder de waarde van de lening.
Politiek gevoelig
Pimco erkent dat dit soort maatregelen politiek gevoelig ligt, maar de politiek ziet volgens Pimco steeds meer in dat hier niet aan kan worden ontkomen.
Inflatie
Pimco is steeds somberder geworden over de economische vooruitzichten van de ontwikkelde economiën. Zo zijn de groeiverwachtingen verlaagd en de inflatieverwachtingen verhoogd.
Krimp in VS
Voor de VS gaat Pimco uit van een krimp van 0,25% tot 0,75%, bij een inflatie van 2 tot 2,5%. Voor de eurozone ziet Pimco nog wel groei, al zal deze beperkt zijn tot 0,25% à 0,75%. De inflatie zal met 2,25% tot 2,75% boven de lat van 2% die de ECB handhaaft liggen.
Lees ook:
UBS geraakt door nieuwe mega-afschrijving'Meer macht voor de Fed'
Alles over de kredietcrisis bij RTL Z
Willem Middelkoop geeft méér inzicht in kredietcrisis
Bohemian Subprime Rhapsody
Drie opvallende zaken in rentebesluit Fed
'Fed is de regie kwijt'
IMF waarschuwt voor stagflatie
Greenspan: crisis ergste sinds WOII
IMF slaat alarm
Huizencrisis kost schatkist goud geld
DNB: minder dan 1% huishoudens met 'kwetsbare' hypotheek
Willem Midelkoop en Mathijs Bouman beantwoorden uitgebreid kijkersvragen over de kredietcrisis
Alles over de kredietcrisis bij RTL ZBekijk ook:
Dossier Hypotheek- en kredietcrisis
©RTLZ.nl
