RTL Z

Onverwacht verlies bank Wachovia door kredietcrisis

    
Onverwacht verlies bank Wachovia door kredietcrisis
Onverwacht verlies bank Wachovia door kredietcrisis
Mon, 14 Apr 2008 14:47:07 +0200( LAATSTE UPDATE: Mon, 14 Apr 2008 14:47:07 GMT )
De kredietcrisis blijft nieuwe slachtoffers eisen.
Wachovia kocht hypotheekbank op de top van de bank
Kredietcrisis is nog lang niet voorbij

Verlies

Nog steeds zorgt de kredietcrisis voor onplezierige verrassingen. Bank Wachovia uit de VS zag in het eerste kwartaal de winst van 2, 3 miljard dollar omslaan in een verlies van 350 miljoen dollar. In de markt werd gerekend op zwarte cijfers in het eerste kwartaal.

Afboeking

Wachovia moest in het eerste kwartaal 765 miljoen dollar afschrijven op leningen waarvan de bank niet verwacht dat zij nog worden terugbetaald als gevolg van de kredietcrisis. Het trof voorzieningen van 2,8 miljard dollar voor mogelijke verdere kredietverliezen.

Emissie

Als reactie op de afboekingen gaat Wachovia, de op drie na grootste bank in de VS, oor 7 miljard dollar aan nieuwe aandelen uitgeven. Om de tegenvaller het hoofd te bieden wordt ook het dividend geschrapt.

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's