RTL Z

Schuitema-top koopt belang

    
Schuitema-top koopt belang
Schuitema-top koopt belang
Tue, 27 May 2008 10:17:02 +0200( LAATSTE UPDATE: Tue, 27 May 2008 10:17:02 GMT )
De top van Schuitema, de organisatie achter supermarktketen C1000, wordt mede-eigenaar van het bedrijf.

Managers

Investeringsmaatschappij CVC neemt Schuitema over, voor maximaal 950 miljoen euro. De veertig hoogste managers van Schuitema krijgen een belang van 12,5%, zo bevestigt een woordvoerster van het bedrijf.

Ahold

Schuitema is nu nog in handen van Ahold en een stichting waarin de zelfstandige C1000-ondernemers zeggenschap hebben. Ahold heeft 73,2% van de aandelen. De ondernemersstichting ruim 25%. De rest wordt verhandeld op de Amsterdamse effectenbeurs.

Overname

Als de overname een feit is, houdt CVC de meerderheid van de aandelen, van 59%. De zelfstandige C1000-ondernemers krijgen een minderheidsbelang, van 28,5%, en de veertig hoogste managers de rest. Wat de managers voor hun belang betalen, wil Schuitema niet zeggen.

Consolidatie

In de markt wordt gespeculeerd op een verdere consolidatie in de supermarktsector. Naast Schuitema wordt Super de Boer als een speler genoemd die daarbij betrokken zou kunnen zijn. Super de Boer is, na de verkoop van Edah en Konmar, ineengeschrompeld tot een organisatie met een marktaandeel van circa 7%.

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's