RTL Z

Bernanke praat dollar omhoog

    
Bernanke praat dollar omhoog
Bernanke praat dollar omhoog
Wed, 4 Jun 2008 10:51:39 +0200( LAATSTE UPDATE: Wed, 04 Jun 2008 10:51:39 GMT )
De dollar veerde gisteren op na opbeurende woorden van Fed-voorzitter Bernanke.
Commentaar: Bernanke hoopt dat hij de rente niet hoeft te verhogen

Munt

Op een internationale monetaire conferentie in Barcelona brak Bernanke met het gebruik dat centrale bankpresidenten zich niet uitlaten over de wenselijkheid van een sterke of zwakke munt.

Inflatie

Bernanke liet zich in onverwacht scherpe bewoordingen uit over de verzwakking van de dollar. Volgens hem dreigt de inflatie op te lopen door de scherpe daling van de Amerikaanse munteenheid het afgelopen jaar ten opzichte van andere valutas, waaronder de euro.

Ongewenst

Volgens Bernanke dreigt de VS nu inflatie uit andere landen te importeren. Daarnaast lopen de consumentenprijzen op als gevolg van de zwakkere dollar. De bankpresident noemde de oplopende inflatie 'ongewenst'.

Ander dollarbeleid

Bernanke lijkt zich daarmee uit te spreken voor ander dollarbeleid in de VS. De valutamarkten leggen zijn woorden uit als een signaal dat een verdere renteverlaging er niet in zit.

Consumenten

Dat lijkt ook niet nodig, want de Amerikaanse consumenten geven nog genoeg uit.

Paul Volcker

De inflatie in de VS loopt echter flink op. Dat leidt tot steeds meer zorgen. Sommige analisten trekken de vergelijking met 1979, toen de toenmalige Fed-president Paul Volcker de rente verhoogde om de hoge inflatie in te dammen. Dat lukt uiteindelijk, maar de hoge rente zorgde begin jaren tachtig voor een flinke groeiafzwakking.

Zie ook:

Dollar wint na peptalk Bernanke

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's