RTL Z

VS gaat huizenmarkt ondersteunen

    
VS gaat huizenmarkt ondersteunen
VS gaat huizenmarkt ondersteunen
Thu, 24 Jul 2008 17:15:06 +0200( LAATSTE UPDATE: Thu, 24 Jul 2008 17:15:06 GMT )
Het Amerikaanse huis van Afgevaardigden heeft een wetsvoorstel aangenomen om de kwakkelende huizenmarkt te ondersteunen.
Analist: druppel op een gloeiende plaat

Miljarden

Door de wet komen miljarden dollars beschikbaar voor huiseigenaren die de grootste moeite hebben met het aflossen van hun hypotheek. De wet zorgt er ook voor dat de hypotheekbanken Freddie Mac en Fannie Mae financieel gesteund kunnen worden, als dat nodig is.

Bush

President Bush heeft zijn bedenkingen over delen van het plan. Hij dreigde eerder zelf de wet met een veto van tafel te vegen. Volgens hem pakken sommige maatregelen vooral gunstig uit voor hypotheekverstrekkers. Terwijl huiseigenaren er niet veel mee opschieten. Na enkele wijzigingen stemt hij er nu toch mee in.

Freddie Mac

Het afgelopen jaar kwamen veel huizenbezitters in de problemen. Dat raakt weer banken. Onlangs ging IndyMac failliet, Freddie Mac en Fannie Mae zijn te groot om te laten omvallen. Zij worden dan ook gesteund.

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's