RTL Z

Grote winnaar: Ahold vindt weg omhoog

    
Fri, 24 Oct 2008 18:16:37 +0200( LAATSTE UPDATE: Fri, 24 Oct 2008 18:16:37 GMT )
Ahold wist deze week de dans te ontspringen, temidden van de koersdalingen. Het retailconcern publiceerde vrijdag beter dan verwachte omzetcijfers over het derde kwartaal. Vooral op de prestaties in de Verenigde Staten reageerde de markt opgetogen.

Amerika

Bij het Amerikaanse onderdeel Stop&Shop Giant Landover steeg de omzet van de winkels die langer dan een jaar geopend zijn - de identieke omzet - met 3,8%, exclusief de omzet van benzine. In het tweede kwartaal was de identieke omzetgroei hier nog 1%.

Analisten

Analist John David Roeg noemt de groei van 3,8% een grote verrassing. "Dit zijn bij dit onderdeel misschien wel de beste cijfers die we in vijf jaar hebben gezien", aldus Roeg. Dat in de Verenigde Staten eindelijk de weg omhoog is gevonden, is volgens de analist een grote aanjager voor de koers. Volgens SNS Securities-analist Richard Withagen geven de cijfers in de VS vertrouwen dat het Value Improvement Program, dat zich onder andere richt op investeringen in de verkoopprijzen, vruchten afwerpt.

Buy

De totale omzet van Ahold steeg in het derde kwartaal met 3,9% tot EUR5,8 miljard, en zelfs met 7,6% bij constante wisselkoersen. De trading update was voor Dresdner Kleinwort-analist James Grzinic voldoende aanleiding om zijn advies te verhogen naar buy. "De kwaliteit van de cijfers was voor alle divisies indrukwekkend", aldus de analist. Volgens Grzinic staan de ontwikkelingen bij het Amerikaanse Stop&Shop Giant Landover haaks op die van Amerikaanse sectorgenoten die juist kampen met een dalende trend.

Beurskoers

Het aandeel eindigde vrijdag op EUR8,30 een winst op weekbasis van 15%. Ahold was vrijdag het best presterende fonds van Europa..

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's