RTL Z

Crisis: Roemeense en Bulgaarse werknemers nog niet welkom

    
Crisis: Roemeense en Bulgaarse werknemers nog niet welkom
Crisis: Roemeense en Bulgaarse werknemers nog niet welkom
Sat, 15 Nov 2008 22:26:17 +0100( LAATSTE UPDATE: Sat, 15 Nov 2008 23:26:17 GMT )
De grenzen voor Roemeense en Bulgaarse werknemers blijven voorlopig dicht.

Alleen met een werkvergunning

Minister Piet Hein Donner (Sociale Zaken) heeft besloten dat Roemenen en Bulgaren vanaf 1 januari nog steeds een werkvergunning nodig hebben om in Nederland te kunnen werken. Aanvankelijk was het plan om vanaf volgend jaar de vergunningplicht voor deze arbeidsmigranten te schrappen.

Crisis

Donner schrijft volgende week aan de Tweede Kamer in een brief dat hij in ieder geval tot 1 juli 2009 de grenzen dicht wil houden voor Roemenen en Bulgaren. Dat hebben ingewijden zaterdag bevestigd. De financiële crisis en de aankomende recessie houdt de Roemenen en Bulgaren nog even buiten de deur.

Arme buurten

PvdA-leider Wouter Bos stelde op de Europadag van zijn partij ook dat Europa dit onderwerp niet kan dicteren. Nieuwe groepen werknemers hoeven niet zomaar te worden toegelaten omdat "het moet van Europa''. Eerst zal bekeken moeten worden of bijvoorbeeld arme buurten van grote steden wel berekend zijn op een toestroom van nieuwe arbeidsmigranten.

Werklozen

Minster Donner heeft de afgelopen tijd ook al overleg gevoerd met steden waar de meeste overlast is. Vooral met Rotterdam en Den Haag is hij in gesprek, omdat vooral in de tuinbouwsector in het nabijgelegen Westland veel vraag is naar Oost-Europees personeel. Hij wil ook voorkomen dat deze goed draaiende sector in de problemen komt door een tekort aan personeel. Hij zou graag zien dat in de tuinbouw meer werklozen aan de slag komen.

Zie ook:Onrust in Dirkshorn door Oost-Europese werknemers.

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's