RTL Z

Werken renteverlagingen wel?

    
Wim Boonstra
Wim Boonstra
Fri, 5 Dec 2008 22:49:00 +0100( LAATSTE UPDATE: Fri, 05 Dec 2008 23:49:00 GMT )
RTL Z-beurscommentator Mathijs Bouman en Wim Boonstra, hoofdeconoom van de Rabobank, discussiëren over het nut van renteverlagingen.

Week van renteverlagingen

Het was deze week de week van de renteverlagingen. In Zweden, Engeland en Europa namen de Centrale Banken historische stappen. Nog nooit werd de officiele rente zo fors verlaagd als deze week. Doel van dat alles: geld goedkoper maken en daarmee de economie stimuleren.

Werkt het wel?

Maar werkt het ook? Nee, zo lijkt het. Want banken lijken die lage rentetarieven niet door te geven. Consumenten en bedrijven die geld willen lenen betalen een hoge rente. Als ze überhaupt al geld bij de bank kunnen lenen. RTL Z-beurscommentator Mathijs Bouman en Wim Boonstra, hoofdeconoom van de Rabobank, discussiëren hierover.

Banken kunnen nu goedkoper inkopen, maar daar is vooralsnog niets van te merken. Hoe komt dat?
Bank zijn de veroorzakers van de kredietcrisis, maar versterken zij deze nu niet door renteverlagingen niet aan consumenten door te berekenen?
De Rabobank rekent een rente-opslag vanwege het risico, maar wij hebben een enorme overwaarde, wat is het risisco?
Moet Bos niet ingrijpen opdat de banken de renteverlagingen aan de klanten doorgeven?
Hoeveel kapitaalreserve moeten banken aanhouden. Waarom wordt dat nu verhoogd?
Moet je je hypotheekrente nu vastzetten?

Lees ook:

Euribor weer lager, volgt de hypotheekrente?
ABN Amro-dochter HBU schroeft debetrente op
Bos vertrouwt wél op daling rente bij banken
Bos: kredietverlening is tot in november blijven groeien

Dossier rente-ontwikkelingen

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's