Willem over de olieprijs:
Olieproductie is al vier jaar te laagVraag daalt
De olieprijs is in een half jaar tijd gekelderd van bijna 150 dollar per vat tot iets boven de 40 dollar. Wie dacht dat dit betekent dat er geen tekort meer is, komt bedrogen uit. Vorig jaar daalde de vraag en dat is voor het eerst in decennia.
Productie
Met de productie is het al niet veel beter gesteld. De productie blijft op zijn best vlak en daalt zelfs licht. Hier wreekt zich dat er de laatste jaren te weinig is geïnvesteerd in oliewinning en dat de grote olievelden steeds meer leeggepompt raken. Nieuwe velden zijn moeilijk te vinden dan voorheen.
Gevolgen voor olieprijs
Wanneer er een tekort op de oliemarkt blijft zal dat snel effect op de olieprijs kunnen hebben. Nu gebruiken onder meer de VS en China de lage olieprijs nog om hun strategische reserves aan te vullen.
Klik hier voor het hele verhaal over de olieprijs van Willem Middelkoop
Olieproductie is al vier jaar te laagVolg hier de ontwikkeling van de olieprijs
Meer over de olieprijs:
Olieprijs stijgt richting 50 dollar door gasconflictOlieprijs stijgt flink na voorspelling IEA
IEA verlaagt olieprijsverwachting 2009 naar $80 van $110
IEA ziet terugkeer olieprijs naar $100
©RTLZ.nl
