RTL Z

Tekort op oliemarkt nog altijd niet gedicht

    
Tekort op oliemarkt nog altijd niet gedicht
Tekort op oliemarkt nog altijd niet gedicht
Tue, 13 Jan 2009 23:11:04 +0100( LAATSTE UPDATE: Tue, 13 Jan 2009 23:11:04 GMT )
De olieprijs is sinds de zomer met tweederde gedaald, maar nog altijd blijft de productie achter bij de vraag. Op langere termijn kan dat niet zonder gevolgen blijven. Klik hier voor het verhaal van Willem Middelkoop
Willem: koop oliegerelateerde posities

Willem over de olieprijs:

Olieproductie is al vier jaar te laag

Vraag daalt

De olieprijs is in een half jaar tijd gekelderd van bijna 150 dollar per vat tot iets boven de 40 dollar. Wie dacht dat dit betekent dat er geen tekort meer is, komt bedrogen uit. Vorig jaar daalde de vraag en dat is voor het eerst in decennia.

Productie

Met de productie is het al niet veel beter gesteld. De productie blijft op zijn best vlak en daalt zelfs licht. Hier wreekt zich dat er de laatste jaren te weinig is geïnvesteerd in oliewinning en dat de grote olievelden steeds meer leeggepompt raken. Nieuwe velden zijn moeilijk te vinden dan voorheen.

Gevolgen voor olieprijs

Wanneer er een tekort op de oliemarkt blijft zal dat snel effect op de olieprijs kunnen hebben. Nu gebruiken onder meer de VS en China de lage olieprijs nog om hun strategische reserves aan te vullen.

Klik hier voor het hele verhaal over de olieprijs van Willem Middelkoop

Olieproductie is al vier jaar te laag
Volg hier de ontwikkeling van de olieprijs

Meer over de olieprijs:

Olieprijs stijgt richting 50 dollar door gasconflict
Olieprijs stijgt flink na voorspelling IEA
IEA verlaagt olieprijsverwachting 2009 naar $80 van $110
IEA ziet terugkeer olieprijs naar $100
  • Alles over de olieprijs en de verwachtingen
  • Alles over peak oil op peakoil.nl
  • Oil Market Report (december) van IEA International Energy Agency (pdf)
  • IEA Key World Energy Statistics 2008 (pdf)
  • Energy Information Administration (Official Energy Statistics from the US Government): een enorme bron van informatie over de olie- en energiemarkt
  • ©RTLZ.nl

     

    Best gelezen artikelen

    Best bekeken video's