RTL Z

Nevi Inkoopmanagersindex iets minder negatief in februari

    
Nevi Inkoopmanagersindex iets minder negatief in februari
Nevi Inkoopmanagersindex iets minder negatief in februari
Wed, 1 Apr 2009 12:57:54 +0200( LAATSTE UPDATE: Wed, 01 Apr 2009 12:57:54 GMT )
De inkoopmanagersindex van NEVI stond in februari op 35,9. Dat is iets minder negatief op 35,5 van januari, maar het cijfer wijst er wél op dat de Nederlandse economie nog altijd in het slop zit.

Lichtpuntje

De 35,5 van februari was een recorddieptepunt. Dat de index in februari niet verder afneemt, zelfs fractioneel verbetert, is een lichtpuntje. Of het een keerpunt betekent valt nog te bezien. Een uitkomst van onder de 50 betekent een daling van de industriële activiteit. In februari daalt deze nog altijd flink, alleen iets minder dan in de maand ervoor.

Neerwaartse spiraal

De neerwaartse spiraal van de inkoopmanagersindex zette midden 2008 in, toen de wereldhandel begon af te remmen. In juli zakte de inkoopmanagersindex voor het eerst onder de 50. Per maand daalde de lijn verder, tot een recordlaagte in februari, 35,5.

Activiteit Nederlandse industrie gedaald tot nieuw dieptepunt

Rabo: -4%

Gisteren bleek uit een rapport dat de Rabobank voor 2009 een krimp van de Nederlandse economie met 4% verwacht. Rabobank: Nederlandse economie krimpt dit jaar 4%

Oeso

De Oeso voorspelt dat in 2009 wereldwijd de economische teruggang versterkt. Pas volgend jaar zal de wereldeconomie aantrekken. Oeso: economie verslechtert dit jaar
Oeso: recessie bedreigt herstel bankensector

Overheidsschuld

Gisteren bleek dat de nationalisaties en de kapitaalinjecties in banken en verzekeraars de Nederlandse overheidsschuld hebben opgestuwd. Overheidsschuld stijgt eenderde door steun financiële sector

Alles over de Nederlandse economie:

Dossier Nederland in recessie

Artikelen over de Nederlandse economie in 2009

Video’s over de Nederlandse economie in 2009:

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's