Dat stelt voorzitter Philip Hampton van RBS vrijdag voorafgaand aan de aandeelhoudersvergadering.
Volgens Hampton kan er geen onduidelijkheid bestaan over het feit dat de beslissing om de ABN Amro-onderdelen over te nemen heeft geleid tot de belangrijkste problemen bij de bank. De 'uitstekende' kernactiviteiten van de bank bieden volgens de voorzitter een basis voor toekomstig succes.
De voorzitter stelt dat er nog veel moeilijke beslissingen dienen te worden genomen. De belangrijkste daarvan is de noodzaak om een kostenbesparing te realiseren van GBP2,5 miljard per jaar in de komende drie jaren. Om de besparing te realiseren wil de bank snijden in het personeelsbestand. Hoeveel banen er zullen verdwijnen en waar de banenreductie plaats zal vinden weet de bank nog niet.
De bank stelt daarnaast het beloningsbeleid in 2009 te zullen herzien. Ook onderzoekt RBS of de bank juridische acties kan ondernemen tegen het pensioen van de gewezen bestuursvoorzitter Fred Goodwin. Het pensioen van Goodwin van zo'n GBP700.000 per jaar zorgde in de afgelopen weken voor publieke woede in het Verenigd Koninkrijk. De Britse regering eiste dat Goodwin het geld zou teruggeven, maar dat weigerde hij.
Onder Goodwin leed RBS in 2008 een nettoverlies van GBP24 miljard, het grootste bedrijfsverlies ooit in het Verenigd Koninkrijk. Het recordverlies was met name het gevolg van afschrijvingen op de overgenomen ABN AMRO-onderdelen en kredietinvesteringen.
De bank keert gezien de resultaten en de kapitaalpositie geen dividend uit over 2008. Volgens Hampton wil de bank zo snel als mogelijk weer tot uitkering van dividend overgaan.
Het aandeel RBS noteert vrijdagochtend op de Londense beurs zo'n 3% lager.
