RTL Z

Film over Heineken-ontvoering

    
Film over Heineken-ontvoering
Film over Heineken-ontvoering
Mon, 25 May 2009 10:40:10 +0200( LAATSTE UPDATE: Mon, 25 May 2009 10:40:10 GMT )
IdtV Film werkt weer aan een film over de ontvoering van biermagnaat Freddie Heineken.

Op de plank

Dat heeft producent Frans van Gestel van IdtV Film maandag bekendgemaakt. Het project kwam vijf jaar terug niet van de grond en heeft sindsdien op de plank gelegen.

5 miljoen

De rond de 5 miljoen euro kostende misdaadfilm is gebaseerd op openbare bronnen zoals krantenartikelen en op eigen research. Het wordt geen feitelijke reconstructie van de ontvoering, maar de film is wel geinspireerd op de gebeurtenis en op de groep toenmalige ontvoerders.

Binnen 1 jaar

Kees van Beijnum, die onder meer de scripts van De Passievrucht en De Ordening voor zijn rekening nam, schrijft het scenario. De regie is in handen van Maarten Treurniet. Eerder maakte Treurniet veelgeprezen series als Pleidooi en Zwarte Sneeuw en de Karel Glastra van Loon-verfilming De Passievrucht. Wie de hoofdrollen gaan vervullen is nog niet bekend. De opnames moeten binnen een jaar plaatsvinden.

1983

Freddie Heineken en zijn chauffeur Ab Doderer werden in 1983 ontvoerd. Zij zaten 22 dagen vast. Voor hun vrijlating betaalde het bierconcern destijds 35 miljoen gulden. De Franse politie arresteerde in 1984 twee ontvoerders, zij werden in Nederland tot elf jaar cel veroordeeld. Een derde man vluchtte in 1985 naar Paraguay, maar werd in 1998 gearresteerd en zat in Nederland zijn straf uit. Ontvoerder Cor van Hout kwam begin 2003 om het leven door een schietpartij in Amstelveen.

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's