17 partijen
Elke 5 jaar valt de opkomst bij Europese verkiezingen tegen. Ook nu staat niet iedereen te trappelen om te gaan stemmen. Nederland mag 25 van de in totaal 736 zetels in het parlement vullen. Daarbij kunnen we kiezen tussen 17 partijen. Maar lang niet iedereen kent de verschillen.
Veel vragen
Europa is er uit, maar de kiezer nog niet. Die zit met veel vragen. Waar staan de partijen voor, welke invloed heeft Europa op ons dagelijks leven en wat heeft Nederland überhaupt in te brengen? We praten erover met twee gasten: André Krouwel, politicoloog en betrokken bij de kieswijzer Kieskompas, en Jean Penders, voormalig lid van het Europees Parlement en doceert nu over Europa aan de Universiteit Leiden.
Kijk de volledige Kijker aan Z van maandag 25 mei:
De Kijker aan Z: de Europese verkiezingen
Of de vragen afzonderlijk:
Wat is het nut van het Europees Parlement?Doet Europa ook niet veel goede dingen? Het lijkt wel alsof uit Brussel alleen slecht beleid komt.
Ligt de macht in het Europees Parlement niet bij de grote landen?
Heeft het voor jongeren zin om te gaan stemmen?
©RTLZ.nl
