RTL Z

Limburg: overheid moet industrie veel meer steunen

    
Limburg: overheid moet industrie veel meer steunen
Limburg: overheid moet industrie veel meer steunen
Wed, 10 Jun 2009 21:51:11 +0200( LAATSTE UPDATE: Wed, 10 Jun 2009 21:51:11 GMT )
De regering moet soepeler omgaan met het steunen van de industrie, met name in Limburg en de regio Eindhoven. In Duitsland en België kan de industrie rekenen op staatssteun, maar in Nederland ligt dat een stuk moeilijker.

Dat hielden de Limburgse gouverneur Leon Frissen en gedeputeerde Jos Hessels woensdagavond voor aan minister Piet Hein Donner van Sociale Zaken.

Crisis

Frissen zei dat de industrie, die vooral in het zuidoosten van Nederland een economische factor van belang is, hard door de crisis wordt getroffen. Hij is bang dat gespecialiseerde kennis uit Limburg en de regio Eindhoven verdwijnt als bedrijven omvallen. Donner liet zich in Grathem bijpraten door de provincie en vertegenwoordigers van Limburgse bedrijven, waaronder Océ, DSM, Rockwool, ENCI en Sappi.

Grens

Bedrijven die aan twee kanten van de grens zitten en te maken hebben met vergelijkbare anticrisismaatregelen, klagen dat dingen in Nederland veel moeilijker te realiseren zijn, aldus Hessels. Frissen wees erop dat de Belgen Volvo met 300 miljoen euro steunen, en verder wees hij op de steun voor Opel in Duitsland. Donner zei in een reactie dat elders in Europa geklaagd wordt dat bedrijven in Nederland open kunnen blijven, terwijl daar bedrijven gesloten worden.

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's