RTL Z

'Volkswagen wil fusie met Porsche'

    
'Volkswagen wil fusie met Porsche'
'Volkswagen wil fusie met Porsche'
Sat, 27 Jun 2009 22:48:15 +0200( LAATSTE UPDATE: Sat, 27 Jun 2009 21:48:15 GMT )
Volkswagen wil met concurrent Porsche fuseren tot een groot autobedrijf.

Voorstel

Volkswagen heeft Porsche volgens het weekblad Der Spiegel tot maandag gegeven om te reageren op het voorstel van Volkswagenbaas Martin Winterkorn, de staat Nedersaksen (die een aandeel heeft in VW) en mede-eigenaar van Porsche Ferdinand Piech.

Familie

Porsche heeft nu 51 procent van de aandelen in Volkswagen in handen. Porsche op zijn beurt is eigendom van een holding die bezit is van de Porsche- en de Piech-familie.

Qatar

In het plan zou VW 49,9 procent van de aandelen in Porsche overnemen, de rest blijft in handen van de holding. Uiteindelijk moet het komen tot een verdeling waarbij de families Porsche en Piech meer dan 40 procent van het gefuseerde bedrijf in handen hebben, Nedersaksen 20 procent, het golfstaatje Qatar 15 procent en een niet nader genoemde partij 5 procent. Qatar voert momenteel gesprekken met Porsche.

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's