Sparen
De rente bij de grote Nederlandse banken, maar zeker ook bij prijsstunters is dit jaar is flink gedaald, sommige tarieven zijn zelfs gehalveerd. Een spaarrekening van de Turkse Credit Europe Bank deed op 2 februari bijvoorbeeld nog 5%. Nu staat er 2,5% op het afschrift.
Volgens de vergelijkers van Independer.nl is er geen enkele spaarrekening meer waar vrij opneembaar meer dan 4% rente wordt betaald (Aegon Eigen Stijl). Bij de DSB is nog wel 4,6% te halen, maar daar kost het opnemen van geld u wel 1%.
1 jaar deposito
Kunt u uw spaargeld wel een jaar missen, dan zou u kunnen kiezen voor de 1-jarige deposito. Veel rente krijgt u er niet meer op. Veel banken hebben het tarief dit jaar met rond de 2 procent verlaagd, van gemiddeld van 4,6% naar nu 2,6%.
NIBC
NIBC, de door Wouter Bos in leven gehouden Haagse zakenbank, voert veel van de rentelijstjes aan. Op een normale spaarrekeking wordt door de Hagenezen 3,6% rente betaald. Een 1 jaars deposito doet 3,3%.
Klik hier voor het:
©RTLZ.nl
