RTL Z

Klagers reclame Staatsloterij krijgen gelijk

    
Klagers reclame Staatsloterij krijgen gelijk
Klagers reclame Staatsloterij krijgen gelijk
Thu, 13 Aug 2009 19:08:33 +0200( LAATSTE UPDATE: Thu, 13 Aug 2009 19:08:33 GMT )
De Reclame Code Commissie heeft klagers die vinden dat de reclame van de Staatsloterij misleidend is, in het gelijk gesteld. De Staatsloterij stelde dat de jackpot van 27,5 miljoen euro gegarandeerd zou vallen. Uiteindelijk viel de jackpot slechts op een 1/5de lot.

Kopen

Daardoor hoefde de Staatsloterij slechts 5,5 miljoen euro uit te keren. De rest van de jackpot is doorgeschoven naar volgende maand, waar dan wel iedereen weer een lot voor moet kopen.

Eenvijfde lot

De commissie kreeg na maandag zestig klachten en vond de kwestie dringend genoeg om de klachten op korte termijn in behandeling te nemen. Volgens de commissie woog in de beslissing mee dat op maandag het aantal deelnemers met een eenvijfdelot groter was dan het aantal deelnemers met een heel lot. Hierdoor zou de kans dat de Staatsloterij de jackpot volledig zou moeten uitkeren minder zijn dan 50 procent.

Bindend?

De RCC kan geen juridisch bindende uitspraken doen. De uitspraak betekent dat de commissie de Staatsloterij aanbeveelt om niet meer op deze manier reclame te maken. Volgens de secretaris van de Reclame Code Commissie, Bert Lagerweij, blijken de adviezen van de commissie in de praktijk wel bindend. "In 92 procent van de gevallen past de partij zijn reclame aan. Doen ze niets, dan geven we ze een 'rood oortje' en worden ze publiekelijk te schande gemaakt'', aldus Lagerweij.

Alles over de Staatsloterij:

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's