Daarmee hoopt Santander omgerekend ten minste 4,3 miljard euro op te halen die nodig zijn om de reserves op peil te brengen.
Santander
Santander nam samen met Fortis en Royal Bank of Scotland in 2007 ABN Amro over voor ruim 70 miljard euro. Het aandeel van de Spaanse bank daarin was 11 miljard euro, waarvoor het de Braziliaanse Banco Real en het Italiaanse Banca Antonveneta in handen kreeg. Antonveneta werd snel met een flinke winst doorverkocht, voor 9 miljard euro aan Banca Monte dei Paschi di Siena.
Niet vertild aan ABN Amro
Santander wil nu iets meer dan 16 procent van de Braziliaanse tak naar de beurs brengen en mikt op een opbrengst van 4,3 tot 4,9 miljard euro. Van het overnamtrio uit 2007 is Santander de enige die zich niet aan ABN Amro heeft vertild.
©RTLZ.nl
