Financien zal de komende twee weken met de EC in gesprek gaan over alternatieve oplossingen voor het mededingingsprobleem, nadat gesprekken met Deutsche Bank AG over de verkoop van bepaalde commerciele bankonderdelen na maanden van onderhandelen donderdag op niets uitliepen.
In oktober 2008 werd de Nederlandse Staat eigenaar van ABN Amro en Fortis, nadat de banken voor EUR1,68 miljard werden genationaliseerd.
Sindsdien wil de overheid beide bedrijven fuseren, maar de EC eist de verkoop van onderdelen, om te voorkomen dat ABN Amro na de fusie met Fortis Bank Nederland een te dominante positie krijgt in de markt voor middelgrote bedrijven.
"We zullen manieren om de mededingingszorgen op te lossen bespreken en zullen daarbij zowel naar ABN Amro als naar Fortis kijken," aldus de woordvoerder, waarmee zij aangeeft dat ook de verkoop van onderdelen van Fortis zal worden besproken.
De deadline is nu verlengd tot 2 oktober, nadat de laatste deadline vrijdag 18 september afliep. De deadline werd al drie keer eerder verlengd.
Donderdag eindigden gesprekken met over de verkoop van NewBank aan Deutsche Bank zonder resultaat. NewBank bestaat uit twee locaties voor grootzakelijke klanten, dertien regionale kantoren voor middelgrote, zakelijke klanten en delen van het Rotterdamse Hollandsche Bank Unie. Daarnaast behoorden de Nederlandse activiteiten op het gebied van debiteurenbeheer, IFN Finance, tot de deal.
