Onderzoek
Om de onderste steen boven te krijgen kondigde Bos maandag een onafhankelijk onderzoek aan naar de gang van zaken bij DSB en de rol van de toezichthouders, De Nederlandsche Bank (DNB) en de Autoriteit Financiële Markten. Ook de door de politiek gemaakte regelgeving moet onder de loep worden genomen. "Niemand komt er wat mij betreft makkelijk van af'', aldus Bos dinsdag in de marge van het wekelijkse vragenuurtje in de Tweede Kamer.
Lekken
Bos zei niets te kunnen met het verwijt van DSB-topman Dirk Scheringa dat er zondag informatie over de wankele positie van de bank door DNB of het ministerie van Financiën gelekt is naar de media. Volgens Scheringa hebben publicaties maandagochtend in kranten de ondergang van zijn bank ingeleid, nadat in de nacht ervoor de rechtbank nog had voorkomen dat DSB onder curatele kwam.
Eerste reactie Scheringa: Onbegrijpelijk en onterechtBesluit
Volgens Bos nam hij samen met DNB echter zondagochtend al het besluit dat het zo niet verder kon met DSB. Tot verbazing van de minister stond de rechtbank zondagavond geen noodregeling toe. Bos zei niet te weten of de rechtbank heeft meegewogen dat zondagavond voor de hoofdrolspelers duidelijk was dat media van het beraad over DSB op de hoogte waren. Uiteindelijk stond de rechtbank maandagochtend wel een noodregeling toe.
Noodregeling voor 1,5 jaar van kracht voor DSB BankIngrijpen bij DSB Bank was onvermijdelijk
Bedrijfsvoering
Bos benadrukte dat de problemen bij DSB te wijten zijn aan de bedrijfsvoering bij de bank. Hij zei geen enkele aanwijzing te hebben dat ook bij andere banken dezelfde problemen aan de hand zijn.
Lees ook:
Bos: DSB heeft problemen zelf veroorzaaktWellink: DSB niet alleen door Lakeman in problemen
Nijpels duikt bij vragen over DSB
©RTLZ.nl
