RTL Z

Plasterk: collectie Scheringa moet bijeen blijven

    
Plasterk: collectie Scheringa moet bijeen blijven
Plasterk: collectie Scheringa moet bijeen blijven
Tue, 20 Oct 2009 20:54:52 +0200( LAATSTE UPDATE: Tue, 20 Oct 2009 20:54:52 GMT )
De kunstcollectie van Dirk Scheringa moet bijeen blijven, het liefst in het nieuwe museumgebouw. Minister Plastkerk is bereid daar een bijdrage aan te leveren.
Plasterk wil kunstcollectie en museum Scheringa redden

Magisch realisme

Dat zegt minister Plasterk van cultuur tegen RTL Nieuws. Hij hoop dat er een weg gevonden wordt om te voorkomen dat de collectie magisch realistische werken uiteen valt. Plasterk is zelfs bereid om daaraan zelf bij te dragen. Plasterk spreekt lovend over de collectie van goeddeels Nederlandse kunstenaars. Plasterk laat letterlijk weten dat:

  • "Ik ken de collectie, een prachtige verzameling modern realisme, goeddeels Nederlandse kunstenaars. Het zou voor het publiek, voor het kunstleven in dit gebied en voor de werkgelegenheid natuurlijk heel mooi zijn als de collectie in het nieuwe gebouw bijeen zou kunnen blijven. Ik roep kunstliefhebbers in het land op om te kijken wat ze kunnen doen, en wil er zelf ook eventueel een rol in spelen".
  • Oproep museum zelf

    Ook het museum roept op zijn website mensen op hun steun te betuigen, met als doel de collectie te behouden. De instelling benadrukt ondanks alle perikelen rondom de eigenaar gewoon open te zijn voor het publiek.

    'Prachtige verzameling'

    Plasterk is goed bekend met het Scheringa Museum voor Realisme. ''Ik ken de collectie, een prachtige verzameling modern realisme, goeddeels Nederlandse kunstenaars." De minister opende een jaar geleden de tentoonstelling Bevriende Meesterschilders in het museum, met schilderijen van de Vlaamse schilders Gustave van de Woestyne en Valerius de Saedeleer.

    Spanbroek

    Een deel van de collectie is momenteel te zien in een voormalig schoolgebouw in het dorp Spanbroek. Op enkele kilometers daar vandaan zou volgend jaar de kolossale nieuwbouw van het museum de deuren moeten openen. Met 44 zalen en een oppervlakte van 10.000 vierkante meter is dit gebouw vijf keer zo groot als het huidige museum. De bouw is echter stilgelegd. Scheringa liet maandag weten dat ook zijn museum onder het faillissement valt.

    Willink, Toorop, Magritte

    Dirk Scheringa en zijn vrouw Baukje hebben hun kunstverzameling in enkele jaren opgebouwd. Daaronder bevinden zich schilderijen van Carel Willink, Dick Ket, Charley Toorop, Lucian Freud, Marlene Dumas en René Magritte. Scheringa schat de waarde van zijn collectie op zeker 40 miljoen euro. Het Scheringa Museum, 'gewoon open' Digitale catalogus, van het museum 3d animatie van het nieuwe museum

    ©RTLZ.nl

     

    Best gelezen artikelen

    Best bekeken video's