AMSTERDAM (Dow Jones)--De vaste Kamercommissie Financien heeft woensdag besloten aanvullend onderzoek te doen naar de verkoop van ABN Amro-onderdeel HBU en de verlangde extra kapitaalinjectie in ABN Amro, schrijft het Financieele Dagblad donderdag.
De Algemene Rekenkamer gaat een kort onderzoek doen naar de kosten en opbrengsten van de verkoop van HBU en enkele advieskantoren, die werd afgedwongen door de Europese Commissie. Minister Bos van Financien wil de onderdelen ruim onder de boekwaarde verkopen aan Deutsche Bank.
Een extern adviesbureau en het eigen onderzoeksbureau van de Kamer zal daarnaast advies uitbrengen over de brief waarin minister Bos de afsplitsing van HBU en de extra kapitaalinjectie van EUR4,4 miljard in ABN Amro toelicht.
Volgende week donderdag krijgen de Kamerleden antwoord van minister Bos op vragen die zij hierover hebben, waarna op 8 december een debat volgt met de minister.
Als de kamer akkoord gaat met de plannen, kan de fusie tussen ABN Amro en Fortis Bank Nederland in het eerste kwartaal van 2010 haar beslag krijgen. Daarnaast moet Brussel nog akkoord gaan met de extra miljarden staatssteun en moet De Nederlandsche Bank een verklaring van geen bezwaar afgeven tegen de afsplitsing van het Nederlandse deel van ABN Amro uit de holding met RBS.
Archie van Riemsdijk; Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5715201; archie.vanriemsdijk@dowjones.com
