Ramingen De vanmorgen naar boven bijgestelde ramingen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) doen daar volgens Wellink niets aan af. "Het herstel kwam wat sneller dan verwacht."
De situatie is nog onverminderd "fragiel", aldus Wellink. Hij ziet de werkloosheid nog oplopen en ook de situatie in de financiele sector noemt hij fragiel.
Daarom moeten overheden volgens de bankier terughoudend zijn met het terugdraaien van "budgettaire en monetaire stimulansen". "Als we die ineens zouden stoppen, dan hebben we een groot probleem."
Wellink wijst op de "valse starten" die de economie in Japan in de jaren-90 maakte. Deze waren volgens hem het gevolg het te vroeg intrekken van maatregelen bij de eerste tekenen van herstel, waardoor "de zaak weer verziekt" werd.
Op termijn zal de begroting evenwel op orde worden gebracht. Nederland zou er goed aan doen dit in lijn met andere Europese landen te doen. De landen hebben zich voorgenomen gedurende 2010 en 2011 een begin te maken, waarna ze in 2013 weer zouden moeten voldoen aan afgesproken criteria.
Na Wellink trad minister Wouter Bos van Financien op in een interview voor de zender. Ook hij wil ervoor hoeden te snel te beginnen met bezuinigen en zei "pas in 2011 orde op zaken" te willen stellen. In april zal de regering met plannen komen om in totaal zo'n EUR36 miljard te bezuinigen.
In het dagblad De Telegraaf van dinsdag opperde Wellink de limiet van EUR100.000 op de garantie van van spaargeld onder het depositogarantiestelsel te verlagen. "In crisistijd moet je die grens niet verlagen, maar je moet je voor de toekomst wel afvragen of dat niet te hoog is. Je nodigt bankiers uit tot forse risico's om geld aan te trekken met hoge rentes en als het misgaat, betaalt het collectief."
