RTL Z

'Bouwmarkten zetten in op prijzenslag'

    
'Bouwmarkten zetten in op prijzenslag'
'Bouwmarkten zetten in op prijzenslag'
Mon, 15 Mar 2010 07:18:07 +0100( LAATSTE UPDATE: Mon, 15 Mar 2010 08:18:07 GMT )
In de bouwmarktwereld woedt een prijzenoorlog. De grootste doe-het-zelf-zaken van Nederland zetten scherp in op prijs om de omzetdaling van de afgelopen jaren goed te maken. Een gemiddelde bouwmarktondernemer zag de afgelopen twee jaar tijd de verkopen met 15% inzakken.

Gamma en Hornbach

Dat meldt Het Financieele Dagblad. De krant baseert zich op gesprekken met verschillende bouwmarkten. Gamma en Hornbach zouden de laagste prijzen hanteren. Gamma heeft een huismerk dat met lagere prijzen werkt. Er liggen steeds meer producten onder de eigen merknaam in de schappen.

'Groei is eruit'

Het Financieele Dagblad haalt Paul Burger van franchiseorganisatie DGN Retail (met winkelformules als Hubo, Doeland en Multimate) aan die stelt dat de groei er wel zo'n beetje uit is. ‘De stormachtige groei van 2 miljard euro in 1983 naar 4,4 miljard euro in 2006 komt niet meer terug.’ Nieuwbouw van woningen en verhuizingen zijn van groot belang voor bouwmarkten, maar daar zit nu de klad in.

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's