11 procent
De Britse regering komt in het fiscale jaar 2009-2010 bijna 167 miljard pond (186 miljard euro) tekort. Dat is ongeveer 11 miljard pond minder dan eerder werd gedacht, maar betekent nog altijd het grootste tekort ooit. Komend jaar geeft de regering naar schatting 163 miljard pond meer uit dan ze ontvangt, 13 miljard pond minder dan eerder werd geschat. Het tekort bedraagt dan 11,1 procent van het bbp.
Investeringen
Darling kondigde in zijn laatste begroting voor de verkiezingen 2,5 miljard pond aan investeringen aan die de groei van de Britse economie moeten stimuleren. Daarbij wordt onder meer de overdrachtsbelasting op huizen van minder dan 250.000 pond geschrapt voor Britten die voor het eerst een huis kopen.
15:00 Bouman: ook de Britten doen het slecht, Engeland is een drijvend hedgefundBegrotingstekort Engeland ook gigantisch: boven de 11 procent
©RTLZ.nl
