RTL Z

Industrie verwacht minder grote daling investeringen

    
Industrie verwacht minder grote daling investeringen
Industrie verwacht minder grote daling investeringen
Mon, 26 Apr 2010 10:22:50 +0200( LAATSTE UPDATE: Mon, 26 Apr 2010 10:34:36 GMT )
Ondernemers in de industrie verwachten dat zij dit jaar 2% minder zullen investeren dan in 2009. Vrijwel alle branches verwachten dat de investeringen zullen dalen, maar ondernemers in de metaal- en elektrotechnische industrie zijn het negatiefst.

Minder somber

Zij voorzien een daling met 13%, zo blijkt uit een peiling waarvan het Centraal Bureau voor de Statistiek de resultaten maandag presenteerde. Vorig najaar waren de ondernemers in deze branche nog somberder gestemd. Toen dachten zij dat de investeringen in 2010 met 22% zouden teruglopen. Binnen de industrie is het niveau van de investeringen in deze sector het hoogst. In 2008 lag het op bijna 2,4 miljard.

Chemie

Ook ondernemers in de chemie zijn minder pessimistisch geworden. In het najaar van 2009 gingen zij ervan uit dat de investeringen in 2010 16% zouden dalen. Nu gaan zij uit van een afname met 1%, zo blijkt uit de peiling die in februari is gehouden.

Voedings en genotsmiddelenindustrie somberder

Bedrijven in de voedings- en genotmiddelenindustrie zijn juist wel pessimistischer geworden. Zij verwachten nu 2% minder te investeren. In het najaar van 2009 dachten zij nog dat zij in 2010 12% meer zouden investeren.

Aardolie

Ondernemers in de aardolie-industrie zijn het positiefst. Zij denken dat zij dit jaar 38% meer zullen investeren dan vorig jaar.

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's