RTL Z

Werkloosheid daalt voor eerst sinds begin kredietcrisis

    
Werkloosheid daalt voor eerst sinds begin kredietcrisis
Werkloosheid daalt voor eerst sinds begin kredietcrisis
Fri, 21 May 2010 10:02:38 +0200( LAATSTE UPDATE: Fri, 21 May 2010 10:03:06 GMT )
De werkloosheid is voor het eerst sinds de zomer van 2008, toen de financiële crisis uitbrak, afgenomen.

'Te vroeg om van omslag te spreken'

Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het voegt eraan toe dat het ''nog te vroeg is om te spreken van een omslag in de ontwikkeling". De voor het seizoen gecorrigeerde werkloosheid kwam in de periode februari-april uit op 437.000 personen, negenduizend minder dan in de vorige driemaandsperiode.

Minder vacatures

Een zwaluw maakt nog geen zomer. Volgens het CBS blijkt uit recent beschikbaar gekomen gegevens dat de situatie op de arbeidsmarkt in het eerste kwartaal van 2010 nog niet is verbeterd. Zo was er ook een verdere daling van het aantal openstaande vacatures en kromp het aantal banen fors.

Minder ww-uitkeringen

Het aantal mensen met een WW-uitkering daalde in april met negenduizend tot 309.000, meldde woensdag UWV WERKbedrijf. Er werden 42.000 WW-uitkeringen beëindigd, waarvan de helft omdat mensen weer aan de slag gingen.

UWV vs. CBS

De cijfers van het UWV verschillen van die van het CBS, doordat mensen die een WW- of bijstandsuitkering ontvangen verplicht zijn zich daar in te schrijven. Het CBS rekent tot werklozen de mensen die minder dan twaalf uur per week werken, maar die wel meer zouden willen werken. Daar zijn ook mensen bij die geen uitkering ontvangen.

©RTLZ.nl

 

Best gelezen artikelen

Best bekeken video's