Kunst en cultuur
Besparen op integratie of kunst en cultuur krijgt wel de voorkeur boven beperking van de renteaftrek. Dit blijkt uit een peiling van de Vereniging Eigen huis (VEH), waaraan 118.000 woningbezitters en 3000 huurders meededen.
Overdrachtsbelasting
Voor de deelnemers aan de peiling is de aftrek dus niet heilig, maar 90% vindt wel dat de politieke discussie dan ook moet gaan over andere onderwerpen die te maken hebben met het huizenbezit. Het gaat dan onder meer over de overdrachtsbelasting die betaald moet worden bij de aanschaf van een bestaande woning.
Onzekerheid
De VEH hield de peiling in april naar aanleiding van de onzekerheid die er is rond de aftrek in de aanloop naar de verkiezingen op 9 juni. Uit de peiling blijkt dat 83% van de woningbezitters de verkoopbaarheid van hun huis als een probleem ziet. Ook ziet 58% het als een probleem dat starters moeilijk aan een woning kunnen komen.
©RTLZ.nl
